Nasha emblema

Страховка готова!

21-22 квітня цього року команда клубу «Абалаковець» у складі Андрія Прийменко, Михайла Ткаченка, Єгора Медвєдєва та Данііла Анісова виїхала в с. Дениші Житомирської області. Там, в Денишах, відбулись змагання з техніки альпінізму “Кримські зв’язки” в рамках Чемпіонату Києва.

Андрія Прийменко, Михайла Ткаченка, Єгора Медвєдєва та Данііла Анісова виїхала в с. Дениші Житомирської області. Там, в Денишах, відбулись змагання з техніки альпінізму “Кримські зв’язки” в рамках Чемпіонату Києва.

    Тренеру Вірі Андріївні Паненко допомагав випускник клубу Ігор Дячко. Це були справжні альпіністські змагання. Чому? Тому, що саме в перший день змагань на кваліфікації потрібно було пройти маршрут з нижньою страховкою*. Хто лазив, той зрозуміє! Та ще між суддівськими точками страховки (шлямбурами) закласти свої, стопери або френди. А якщо ти до цього пір цього не робив, то траса для тебе стає дуже, дуже жаркою.

   Та наші пройшли! Андрій Прийменко і Михайло Ткаченко майже вклались в контрольний строк. Трохи затримала мотузка, яку Андрій надійно до себе прив’язав, але ж пройшли!

   Друга зв’язка не вклалася в контрольний час, але навички отримані. Наступний день пройшов в напруженій роботі на скелях. Лазили всюди, що було відкрито. З нижньою страховкою. Переборюючи страх, втому.

Велика подяка організаторам змагань: Ганні Ясинській, Дмитру Гуляєву, Олександру Ревчуку, а особливо Оксані Ревчук, яка допомагала по всій трасі, де могла. 

   На змаганнях дуже доброзичлива атмосфера, почуваєш себе своїм. Хочеться ще приїхати.

    Попереду рік. У квітні наступного року знову приїдемо і, хто знає, можливо, результат буде краще. Та хіба в цьому справа…

Паненко В. А.

керівник клубу «Абалаковець»

*Нижня страховка

Точки страховки розташовані уздовж всього маршруту, або їх необхідно встановити в підходящих місцях. Один з кінців мотузки прив'язаний до учасника, а страхуючий тримає в руках ділянку мотузки в декількох метрах від нього. У процесі лазіння учасник просмикує («проклацує») мотузку в карабін на тій точці, до якої піднімається або (чи виклацує мотузку при спуску). Страхуючий при цьому поступово «видає» або «вибирає» мотузку.

Таким чином, у разі зриву учасник повисає недалеко від тієї точки страховки, до якої він зміг піднятися або спуститися. Небезпечною є ситуація, коли спортсмен зривається при спробі «проклацнути» мотузку в чергову точку страховки або відразу після виклацування. У цей момент остання точка страховки знаходиться нижче, і висота падіння може становити від декількох до 10 метрів. Цей спосіб є небезпечним і вимагає великої майстерності від того, хто страхує.

При нижній страховці слід використовувати тільки динамічну мотузку, так як ривок, який припадає на того, хто лізе, може бути дуже різким. Можна також використовувати амортизатори ривка.

У змаганнях зі скелелазіння нижня страховка використовується в лазінні на трудність (за деяким винятком для наймолодших вікових груп).

Інформація взята з Вікіпедії